W miniony weekend naliczono około 120 interwencji policyjnych

W miniony weekend naliczono około 120 interwencji policyjnych

Policjanci z Elbląga dokonali przeglądu wydarzeń z poprzedniego weekendu, odnotowując 20 kolizji, ale bez wypadków drogowych. Zapewnili też, że Motomikołaj może bezpiecznie poruszać się po okolicy.

Podczas minionego weekendu policjanci prewencji byli aktywni na ulicach i interweniowali 120 razy. Podczas swoich patroli przesłuchali 370 osób, a 14 z nich zostało przewiezionych do izby wytrzeźwień. Ponadto wręczono 26 mandatów, 76 razy udzielono pouczeń, a 2 sprawy skierowano do sądu.

W tym samym czasie policjanci ruchu drogowego zajmowali się 20 kolizjami, ale na szczęście wszystkie obyły się bez rannych. Zatrzymano 113 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym 3 z nich jechało szybciej niż 50 km/h. Łącznie przebadano na obecność alkoholu 385 kierowców, z czego u 3 stwierdzono stan nietrzeźwości podczas jazdy, a także odpowiedzialność za kolizje. Jeden ze sprawców został wykryty na ulicy Matejki w Elblągu w sobotę (3 grudnia 2022 roku). 37-latek kierował Daewoo i uderzył w zaparkowany samochód. Każdemu, kto prowadzi samochód, będąc w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.