Ucieczka od trwogi ognia: Pożar dostawczego samochodu w Braniewie

Ucieczka od trwogi ognia: Pożar dostawczego samochodu w Braniewie

Dnia dzisiejszego, 9 stycznia, właśnie koło godziny dziewiątej rano, strażacy z Braniewa otrzymali alarmujący telefon dotyczący pożaru samochodu dostawczego. Zdarzenie to miało miejsce w samym sercu Braniewa, przy ulicy imienia Stanisława Moniuszki.

Gdy załoga strażacka dopiero co przybyła na tragiczne miejsce zdarzenia, okazało się, że płomienie już skrzętnie obgryzają kabinę dostawczego pojazdu. Co gorsza, ogień wydawał się być groźny dla sąsiedniego budynku mieszkalnego. Dlatego też strażacy nie tylko stawiali czoła wyzwaniu ugaszenia płonącego Fiata, ale również koncentrowali swoje wysiłki na ochronie zagrożonego budynku mieszkalnego.

Ku ogólnemu szczęściu, ogień nie przedostał się do budynku mieszkalnego. Niemniej jednak, ekstremalnie wysoka temperatura spowodowała uszkodzenie okna mieszkania. Po kilkunastu napiętych minutach, pożar został ostatecznie pokonany, a spopielone ruiny dokładnie sprawdzone i dogaszone przez zawodowych strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Na miejsce zdarzenia skierowano aż trzy specjalistyczne pojazdy pożarnicze PSP.