Trzynasta edycja darmowych weekendowych wycieczek z PTTK w Elblągu

Trzynasta edycja darmowych weekendowych wycieczek z PTTK w Elblągu

Organizowane już po raz trzynasty przez PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej bezpłatne sobotnie wycieczki, odbywające się co tydzień aż do 19 sierpnia, podbijają serca miłośników aktywnego spędzania czasu. Pod hasłem „Sobota z przewodnikiem PTTK” mieszkańcy i turyści mają okazję zwiedzić najciekawsze zakątki Elbląga. W najbliższą sobotę, 12 sierpnia, przewodnicy zapraszają na kolejne spotkanie.

Inicjatywa ta jest prowadzona przez elbląskie Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego działające przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Wakacyjny cykl Sobót ma na celu popularyzację krajoznawstwa i turystyki aktywnej. Działania te są współfinansowane przez Miasto Elbląg jako zadanie publiczne.

Podczas spacerów z przewodnikiem uczestnicy mają okazję odwiedzić najbardziej urokliwe miejsca w Elblągu. Każde ze spotkań ma tematyczny charakter i jest związane z historią miasta oraz jego zabytkami. To niepowtarzalna szansa na odkrywanie miejskich sekretów, ciekawostek przewodnickich oraz miejsc, które na co dzień są rzadko odwiedzane lub niedostępne.

Jednym z wielu entuzjastów tego projektu jest dr Grażyna Nawrolska, archeolog, która w jednym z wywiadów podkreśliła: „Elbląg ukazał mi fascynujące oblicze. Historia tego miasta nieustannie mnie fascynuje.” Te tajemnicze, zaskakujące miejsca będą stanowić temat opowieści przewodników podczas kolejnej „Soboty z przewodnikiem PTTK”.

Kolejne spotkanie odbędzie się 12 sierpnia, o godzinie 10:00. Zbiórka przy fontannie na Placu Słowiańskim. Kierownictwo nad tym wydarzeniem objęli Adriana Strukowicz i Leszek Marcinkowski. Przewodnicy zapewniają, że ta sobota będzie wyjątkowa – uczestnicy będą mieli okazję otworzyć tajemnicze bramy, drzwi i porozmawiać z ciekawymi elblążanami.