Tragiczny incydent drogowy niedaleko Braniewa – pojedynczy samochód uderza w drzewo

Tragiczny incydent drogowy niedaleko Braniewa – pojedynczy samochód uderza w drzewo

Na początku nowego roku, dokładnie 2 stycznia, okolice wiejskiej miejscowości Słup, wchodzącej w skład gminy Lelkowo, stały się areną strasznego zdarzenia drogowego. Właśnie tam na tle krajobrazowym drogi wojewódzkiej numer 510 doszło do dramatycznego wypadku samochodowego. Kobieta kierująca osobowym modelem marki Opel niespodziewanie utraciła kontrolę nad swoim autem, co doprowadziło do tragicznego uderzenia bokiem pojazdu w drzewo rosnące przy poboczu.

W czasie zdarzenia przez samochód podróżowała tylko jedna osoba, a mianowicie wspomniana wcześniej kobieta za kierownicą. Po wydobyciu poszkodowanej z poważnie uszkodzonego pojazdu, specjalistyczna ekipa ratowników medycznych przejęła opiekę nad nią. Następnie natychmiast przetransportowano ją do najbliższego szpitala. W trakcie prowadzenia niezbędnych działań pomocowych, ruch na drodze wojewódzkiej został chwilowo zawieszony.

Podczas akcji ratunkowej na miejscu tragicznego wypadku swoje zadania wykonywali profesjonalni strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą w Braniewie. Wsparcie niosły także lokalne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Lelkowa, a także załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz funkcjonariusze policji.

Państwowa Straż Pożarna w Braniewie przypomina o tym, jak niebezpieczny dla wszystkich użytkowników dróg może być czas zmiennych warunków atmosferycznych. Jednocześnie kieruje do wszystkich kierowców apel o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy na drogach.