Tradycyjna Miejska Wycieczka Rowerowa ponownie z trasą o długości 100 kilometrów prowadzącą do Malborka

Tradycyjna Miejska Wycieczka Rowerowa ponownie z trasą o długości 100 kilometrów prowadzącą do Malborka

Zgodnie z wieloletnią tradycją odbywającą się raz na rok, trasa Miejskiej Wycieczki Rowerowej mierzy 100 kilometrów. Taki też będzie dystans do pokonania w obecnym sezonie. Udział w wydarzeniu planowanym na 2 czerwca o godzinie 8:00 jest bezpłatny, choć wymaga wcześniejszej rejestracji.

Trasa rozpoczyna się jazdą w stronę Nowego Stawu, po płaskim terenie Żuław Wiślanych. Następnie uczestnicy będą kierować się do Malborka, gdzie po przejechaniu 50 km otrzymają możliwość spożycia ciepłego posiłku. Kolejne 50 km trasy będą prowadzić do Elbląga przez Pojezierze Iławskie i Żuławy Wiślane. Na tym odcinku pojawią się niewielkie podjazdy, a trasa będzie wiedzieć przez miejscowości takie jak Szropy, Żuławka Sztumska, Markusy czy Raczki Elbląskie.

Tempo jazdy przewidziane jest na poziomie około 17 km/h i będzie dostosowane do warunków terenowych i pogodowych oraz długości trasy. Przewidziane są krótkie przerwy na posiłek czy zrobienie zdjęć, a dłuższy postój zaplanowany jest w Malborku. W programie niedzielnej trasy nie zabraknie tradycyjnego słodkiego wsparcia energetycznego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy za pomocą formularza Google do momentu wyczerpania limitu 60 miejsc. Każdy uczestnik powinien sprawdzić stan techniczny swojego roweru i zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria rowerowe. Zalecane jest posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, dlatego warto pamiętać o odpowiednim ubiorze.

Podobnie jak w latach poprzednich, również w roku 2024, organizowany jest konkurs dla najbardziej aktywnych uczestników MWR (minimum 7 wycieczek w ciągu roku). Zwycięzców wyłoniono w grudniu na podstawie ilości zdobytych pieczątek w książeczce turystyki kolarskiej PTTK.

Rowerowa eskapada rozpocznie się w niedzielę, 2 czerwca, o godzinie 8:00 z ulicy Wodnej na elbląskim Starym Mieście, a zakończy około godziny 18:00.

Miejskie Wycieczki Rowerowe są organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu we współpracy z PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki, Gminą Elbląg i Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej.