Hotelowiec przy ul. Łęczyckiej w Elblągu wywołuje niepokój wśród mieszkańców

Hotelowiec przy ul. Łęczyckiej w Elblągu wywołuje niepokój wśród mieszkańców

Mieszkańcy hotelowca zlokalizowanego przy ulicy Łęczyckiej są zaniepokojeni swą sytuacją. Nie mogąc uzyskać konkretnych informacji, są wezwani do rozmów z urzędnikami z lokalnego Urzędu Miasta, którzy chcą stwierdzić kto faktycznie zamieszkuje budynek. Jest to powód do spekulacji i obaw, że planowane jest zniszczenie hotelowca, co sugeruje jedno z pytań czytelnika.

Znajduje się tam 90 lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Łęczyckiej 26. Jak donosi jedna z mieszkanek, schody nie były remontowane od przynajmniej 30 lat. Zauważa również wiele opuszczonych mieszkań oraz zniszczone drzwi, którymi nikt się nie zajmuje. Pomimo ostatnich prac na oświetleniu na zewnątrz budynku, nadal nie jest ono sprawne.

Mieszkańcy obawiają się, że będą musieli opuścić swoje domy, jeśli rzeczywiście zostanie podjęta decyzja o rozbiórce hotelowca. Nasza czytelniczka mówi o „sezonie przesiedleń”, sugerując, że pomimo pustych mieszkań w budynku, nie pojawiają się tam nowi lokatorzy. Zamiast tego, urząd miasta podjął kroki w celu usunięcia osób, które nie zamieszkują w tych miejscach, co uważa za niepokojące.

Przed świętami wielkanocnymi została wezwana do urzędu miasta, aby potwierdzić, że jej sąsiedzi nie mieszkają już w ich lokalach – dodała jedna z mieszkanek.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu, informuje, że nie ma na razie takich planów. Wspomina, że budynek przy ul. Łęczyckiej 26 to zasób lokali socjalnych, gdzie są kierowane osoby eksmitowane z innych lokali. Również dodaje, że budynek nie jest uwzględniony na liście gminnych budynków przeznaczonych do rozbiórki na lata 2018-2024 i nie prowadzi się procesu relokacji mieszkańców.