Szturm na jeden z aresztów śledczych w Elblągu

Szturm na jeden z aresztów śledczych w Elblągu

W Elblągu doszło do ataku na areszt śledczy. Do niecodziennego zjawiska doszło w trakcie dnia. Zamaskowana grupa mężczyzn zorganizowała się w okolicy budynku. Podjechali samochodami pod bramę i rozpoczęli szturm na siedzibę aresztu śledczego. Okazało się, że agresorzy przyjechali z misją odbicia swojego kolegi. Jeden z osadzonych był ich znajomym. Agresorzy postanowili przemocą wyrwać go ze środka. Krzyczeli, grozili i napierali na bramę. Domagali się tego, aby uwolniono ich znajomego, który przebywał w elbląskim areszcie.

Zamiast swojego znajomego, doczekali się policji. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy zajęli się agresorami. W taki sposób wyglądały ćwiczenia. Dowiedzieliśmy się bowiem, że atak na areszt śledczy był pozorowany. Funkcjonariusze policji zostali wezwani z wyprzedzeniem. Natomiast agresorami byli statyści uzbrojeni w pistolety hukowe. Trening miał na celu przetestowanie różnorodnych środków przymusu bezpośredniego. Policjanci wspomagani przez służbę więzienną i strażaków ćwiczyli różne metody zatrzymania. Opracowywali sposoby zatrzymania, które nie zagrażają życiu i zdrowiu agresorów.

Elbląg – nastąpiły zmiany personalne w galerii sztuki

W październiku Galeria El mieszcząca się w Elblągu będzie miała nowych pracowników. Nastąpiły zmiany kadrowe, które mają usprawnić działania galerii. Od końca października galeria sztuki w Elblągu będzie miała nową dyrektor odpowiedzialną za zarządzanie przedsiębiorstwem. Nową dyrektor będzie Pani Emilia Orzechowska, która pochodzi z Gdańska. Od ponad 20 lat jest zaangażowana w życie kulturalne i artystyczne. Dlatego zarząd nie miał wątpliwości co do tego, że będzie idealnie nadawała się do wybranej funkcji.

Nowa Pani dyrektor jest odpowiednio wykształcona względem pełnionego stanowiska. Została nawet wyróżniona w 2017 roku odznaką zasłużonej dla kultury Polski. Nagrodę wręczył jej osobiście minister kultury i dziedzictwa narodowego. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Jej kariera edukacyjna dalej toczyła się na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wybrała specjalizację związaną z edukacją artystyczną. Oprócz tego jest też członkiem zarządu kilku organizacji pozarządowych, które działają w zakresie promowania sztuki. Z takim dorobkiem wierzymy, że Pani Emilia doskonale sprawdzi się w roli nowego zarządcy.