Szkolny konkurs – bezpieczne ferie

Szkolny konkurs – bezpieczne ferie

W związku z szybko zbliżającymi się feriami zimowymi Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta zorganizował konkurs plastyczny skierowany specjalnie do najmłodszych uczniów elbląskich szkół podstawowych. Konkurs ten nosi tytuł „Bezpieczne ferie zimowe 2023”, a jego głównym celem jest zachęcenie do bezpiecznych zachowań w czasie ferii.

Na konkurs wpłynęło 27 prac. Po ich przeanalizowaniu jurorzy wyróżnili prace Kacpra Foksowicza z SSP nr 3 w Elblągu oraz Oliwiera Stępniewskiego z SP nr 11 w Elblągu. Ostatecznie nagrodę główną otrzymała Maja Solarz, która jest uczennicą SSP nr 3 w Elblągu. Warto zaznaczyć, że plakat Mai zostanie udostępniony elbląskim szkołom i ośrodkom wychowawczym, ośrodkom sportowym miasta, a także zostanie wyeksponowany w Urzędzie Miasta w celu promowania bezpiecznych zachowań przed wakacjami.

Tomasz Świniarski, który jest dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM, wyraził życzenie, aby nagrodzeni i wszyscy uczestnicy poprzez konkurs przekazywali sprawy bezpieczeństwa swoim rodzicom, opiekunom, nauczycielom i znajomym. Ponadto życzył wszystkim bezpiecznych wakacji.