Szaleństwo na łyżwach – inauguracja zimowego sezonu na lodowisku Kalbar

Szaleństwo na łyżwach – inauguracja zimowego sezonu na lodowisku Kalbar

Wszystkich pasjonatów łyżwiarstwa ucieszy zapewne najświeższa informacja. Zgodnie z decyzją Witolda Wróblewskiego, Prezydenta Elbląga, 9 grudnia w sobotę rozpoczyna się zimowy sezon na torze Kalbar. Co więcej, tego dnia wszyscy entuzjaści łyżwiarstwa będą mogli korzystać z lodowiska bez żadnych opłat. Początek zabawy na lodzie zaplanowany jest na godzinnę 12:00.

Mimo iż astronomiczna zima nadal nie docierała, od paru dni za oknem panuje prawdziwie mroźna atmosfera. Po kilkudniowych pracach udało nam się stworzyć idealną taflę lodu. Warunki pogodowe są jak najbardziej sprzyjające dla inauguracyjnego otwarcia sezonu łyżwiarskiego na torze Kalbar. W najbliższy weekend, od 8 do 10 grudnia, Lodowisko Helena organizuje zawody, jednak nie ma powodów do obaw – każdy miłośnik jazdy na łyżwach znajdzie dla siebie miejsce. Już w nadchodzącą sobotę zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzenia czasu na Torze Kalbar. Pierwsza sesja rozpocznie się o godzinie 12:00, a kolejne o 14:00, 16:30 i 18:30.

W sobotę, 9 grudnia, korzystanie ze ślizgawek na torze będzie całkowicie darmowe. Każda sesja potrwa nieprzerwanie przez półtorej godziny. Od niedzieli zapraszamy na lodowisko w standardowych godzinach zgodnie z następującym harmonogramem:

  • sobota – 12:00, 14:00, 16:30, 18:30
  • niedziela – 10:00, 14:00, 16:30, 18:30
  • poniedziałek – piątek – 18:30

Bilet normalny na wejście na tor łyżwiarski kosztuje 11 zł, natomiast bilet ulgowy to wydatek rzędu 7,50 zł. Na miejscu istnieje możliwość wynajęcia paru łyżew za jedynie 10 zł. Wypożyczalnia sprzętu prowadzona jest przez Klub Sportowy Orzeł.