"Śniadanie na Trawie_vol.5" – Spotkanie miłośników sztuki i rekreacji na świeżym powietrzu

"Śniadanie na Trawie_vol.5" – Spotkanie miłośników sztuki i rekreacji na świeżym powietrzu

Centrum Sztuki Galeria EL we współpracy ze Stowarzyszeniem Laboratorium Sztuki ma zaszczyt zaprosić wszystkich na piątą edycję „Śniadania na trawie”. Będzie to finałowa odsłona tej wyjątkowej inicjatywy w bieżącym sezonie. Mając na uwadze prognozy pogodowe, które zapowiadają wspaniałe warunki, zachęcamy do przyniesienia własnych koców, które można rozłożyć na dziedzińcu Galerii EL, porośniętym soczystą zieloną trawką. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 10:00 i potrwa do 14:00.

Program tego dnia będzie bardzo różnorodny. Uczestnicy będą mogli skorzystać z warsztatów malarskich, lekcji śpiewu czy koncertów. W ramach muzycznego urozmaicenia śniadania, wystąpi zespół Vatra, który specjalizuje się w tradycyjnym repertuarze muzycznym. Składa się na niego sześć kobiet, dla których pasją jest muzyka ludowa. Szczególnie bliskie są im pieśni z Pomorza, które zbierają poprzez analizę nagrań źródłowych, spotkania z folklorystami oraz przedstawicielami mniejszości narodowych.

Zaproszenie do udziału w warsztatach szycia na maszynie dla uczestników w różnym wieku, kieruje Pracownia MamyTaty. Będzie również okazja do bliższego zapoznania się z twórczością tej pracowni. Ponadto, produkty swojej firmy zaprezentuje Kombinat Konopny. Jest to marka z Polski, która aspiruje do zdobycia globalnej sławy. Ich misją jest umożliwić każdej osobie dostęp do wysokiej jakości produktów konopnych po przystępnej cenie. Marzą również o tym, aby włókno konopne wywołało rewolucję na rynku tekstylnym.

Dla wygody uczestników przygotowano leżaki i pufy, ale można przynieść także własne kocyki, książki czy sprzęt do zabawy na świeżym powietrzu. Wszystkie zaplanowane atrakcje są dostępne dla osób w każdym wieku i nie są obciążone żadnymi kosztami. Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane dzięki wsparciu Samorządu Miasta Elbląga.