Skandaliczne wybryki nietrzeźwego sternika na Jeziorze Tałty

Skandaliczne wybryki nietrzeźwego sternika na Jeziorze Tałty

Policja wodna musiała interweniować w obliczu skandalicznego zachowania pewnego mężczyzny, który nie bacząc na zasady bezpieczeństwa, sterował łodzią motorową po Jeziorze Tałty. Był on pod wpływem alkoholu, a badanie alkomatem wykazało aż 2,5 promila alkoholu w organizmie. Stan upojenia sprawił, że sternik stwarzał realne zagrożenie dla innych żeglarzy.

Jako sternik, mężczyzna nie tylko nie przestrzegał podstawowych zasad bezpieczeństwa na wodzie, ale w sposób wręcz agresywny i bezwzględny ignorował inne jednostki pływające. Zamiast podjąć próbę uniknięcia kolizji z innymi łodziami, wręcz przeciwnie – celowo wpływał na ich drogę. Ponadto, jego zachowanie było dalekie od norm społecznych – robił wulgarne gesty, demonstrując swoje upojenie alkoholem.

Interwencja policji wodnej nie tylko uchroniła innych żeglarzy przed potencjalnie niebezpiecznym incydentem spowodowanym przez pijanego sternika, ale przyniosła też zaskakujące konsekwencje dla samego mężczyzny. Okazało się bowiem, że był on osobą poszukiwaną przez sąd. Ten fakt dodatkowo podkreślił powagę całego zdarzenia i ukazał, jak blisko nietrzeźwy sternik był uniknięcia odpowiedzialności za swoje czyny.