Kolejny wyrok dla mężczyzny łamiącego zakaz prowadzenia pojazdów i kierującego pod wpływem amfetaminy

Kolejny wyrok dla mężczyzny łamiącego zakaz prowadzenia pojazdów i kierującego pod wpływem amfetaminy

W przypadku trzydziestolatka, który mimo nałożonego przez sąd zakazu, zdecydował się kierować pojazdem będąc pod wpływem amfetaminy, Sąd Rejonowy w Elblągu wydał wyrok. Mężczyzna zostanie osadzony w więzieniu na okres 4 miesięcy, a do tego będzie musiał wpłacić 10 000 zł na fundusz pomocowy. Dodatkowo, zostaje mu nałożony dożywotni zakaz kierowania jakimkolwiek pojazdem mechanicznym.

Nieszczęsny incydent miał miejsce w Pasłęku, na ulicy 3 Maja. Była to data 11 listopada 2022 roku, kiedy to policja zdecydowała się sprawdzić stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało obecność amfetaminy w organizmie mężczyzny.

Co gorsza, mężczyzna ten nie pierwszy raz ignoruje nakaz sądu i wsiada za kółko. Został już wcześniej, rok temu, zatrzymany za identyczne przewinienie. Wyrok wydany przez Sąd Rejonowy w Elblągu jest już prawomocny.

Sąd postanowił ukarać go czteromiesięcznym pobytem za kratami. Dodatkowo, musi on uiścić karę finansową w wysokości 10 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowym wymiarem kary jest dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

To powinno posłużyć jako przestroga dla wszystkich tych, którzy lekceważą przepisy drogowe i narażają innych na niebezpieczeństwo.