Raport policyjny z Elbląga: Wszystko, co wydarzyło się podczas ostatniego weekendu

Raport policyjny z Elbląga: Wszystko, co wydarzyło się podczas ostatniego weekendu

Podczas ostatniego weekendu, funkcjonariusze policji z Elbląga mieli pełne ręce roboty. Podczas swojej służby odnotowali łącznie 18 zdarzeń na drogach, z których jedno było poważnym wypadkiem. Zatrzymali także jednego kierowcę, który zdecydował się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Policja odnotowała również aż 75 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym jeden przypadek jazdy z prędkością nawet o ponad 50 km/h wyższą niż dozwolona. Mundurowi z oddziału prewencji zmuszeni byli do kontrolowania tożsamości aż 330 osób i przeprowadzenia 120 interwencji. Cztery osoby musiały zostać odwiezione do izby wytrzeźwień.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca, którego straż miejska zatrzymała z wynikiem ponad dwóch i pół promila alkoholu w organizmie. Na skutek jego rozpędzonej jazdy doszło do kolizji i uderzenia w znak drogowy na ulicy A. Krajowej w Elblągu. Za te czyny grozi mu teraz do trzech lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nałożyli w sumie 33 mandaty, a 88 razy musieli zastosować pouczenia. Skierowano także do sądu jeden wniosek o ukaranie. Policja skontrolowała równocześnie 59 pojazdów.

Oddział ruchu drogowego miał również duże obciążenie pracy, podczas której przeprowadzili kontrolę tożsamości 174 osób i 163 pojazdów. Przeprowadzili sprawdzanie stanu trzeźwości u 542 kierujących. Zatrzymali jednego nietrzeźwego, nałożyli 80 mandatów, skierowali do sądu 7 wniosków i w 26 przypadkach zastosowali pouczenia. Odnotowano 75 przypadków przekroczeń prędkości ( w tym 1 x 50+). Było 17 kolizji i 1 wypadek drogowy.

Wypadku drogowemu, który odnotowano, towarzyszyły tragiczne okoliczności. W piątek, 16 lutego 2024 roku, w miejscowości Majewo na terenie gminy Milejewo doszło do wypadku drogowego. Kobieta w wieku 41 lat prowadząca volkswagenem straciła kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do wyjechania pojazdu z drogi i dachowania. Kobieta z poważnym urazem kręgosłupa została przetransportowana do szpitala.