Protest rolników w Elblągu zakończony – kolejne działania zaplanowane na terenie całego kraju

Protest rolników w Elblągu zakończony – kolejne działania zaplanowane na terenie całego kraju

To już koniec 24-godzinnego protestu rolnicznego w Elblągu. Właśnie nad tym, aby przywrócić normalną organizację ruchu, pracują obecnie odpowiednie służby. Warto również dodać, że do 10 marca przewidziane są dalsze demonstracje na „siódemce”, a wszystko to na wysokości Kmiecina.

W związku z tym nadkom. Krzysztof Nowacki, pełniący rolę oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, potwierdza, że protest trwał całą dobę i odbywał się bez żadnych incydentów. Informuje także, że obwodnica została już otwarta, jednak objazd jest nadal organizowany dla tych, którzy zmierzają do Marzęcina i Bielnika przez węzeł Elbląg Zachód obwodnicy z powodu blokady w Kmiecinie. Podkreśla też, że ruch z siódemki przez miasto nie jest już kierowany.

Damian Murawiec, jedna z osób stojących za organizacją protestu w Elblągu opowiada, że uczestnicy strajku zaczęli się oddalać z miejsca blokady około godziny dziewiątej. Twierdzi on, że ostatnie 24 godziny są dla niego bardzo pozytywne, ponieważ dzięki tej akcji udało się zjednoczyć nie tylko rolników, ale również pszczelarzy, myśliwych czy firmy transportowe. Nawet mieszkańcy Elbląga dołączyli do nich wieczorem swoimi samochodami osobowymi. Mimo tego wszystkiego opłakuje brak reakcji rządu na ich działania.

Murawiec twierdzi, że obecnie najważniejszym punktem ich protestu jest blokada granicy z Ukrainą. Rolnicy planują przyjeżdżać tam na zmiany i stać na straży barykady, ponieważ w tym miejscu odbywa się wiele protestów i działań, które wymagają dużej ilości zaangażowania. Zdradza również, że prawdopodobnym kolejnym krokiem będzie blokada Warszawy przez rolników z całego kraju, jednak nie podaje konkretnych dat ani szczegółów.

Protesty rolnicze przybierają na sile i stają się coraz ostrzejsze, a co za tym idzie – bardziej długotrwałe. Przykładem może być trwający do 10 marca protest na S7 koło Nowego Dworu Gdańskiego, konkretnie na wysokości Kmiecina. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim apeluje do kierowców o cierpliwość i dostosowanie się do poleceń policji, której głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu.

Otrzymaliśmy również informację, że w dniach 21 lutego do 10 marca w godzinach od 8:00 do 17:00 zablokowana jest trasa S7 przy wiadukcie w miejscowości Kmiecin, a także droga techniczna nr P-25. Policja kieruje ruchem na zaplanowanych objazdach m.in. przez Węzeł drogi S7 Żuławy Wschód, Rondo Rychnowo Żuławskie na DK 55 czy Skrzyżowanie Warszawska Starocińska Nowy Dwór Gdański.