Prezydent Elbląga uhonorował lokalnych sportowców za ich osiągnięcia w 2023 roku

Prezydent Elbląga uhonorował lokalnych sportowców za ich osiągnięcia w 2023 roku

Podczas uroczystej ceremonii, zorganizowanej w Ratuszu Staromiejskim, Prezydent Witold Wróblewski wręczył nagrody i wyróżnienia około 60 osobom za ich wybitne osiągnięcia sportowe w 2023 roku. Zestawienie wybitnych dokonań sportowych w Elblągu w minionym roku miało miejsce podczas tej gali sportowej, która odbyła się w czwartek, 21 marca.

Gala była okazją do ogłoszenia nazwisk laureatów, którzy zdobyli nagrody i wyróżnienia od Prezydenta Witolda Wróblewskiego za ich imponujące osiągnięcia na arenach krajowych i międzynarodowych w 2023 roku. Prezydent z radością podkreślił wagę tego wydarzenia, na której to uroczystości pojawiło się blisko 60 osób. Wyraził swoje uznanie dla ciężkiej pracy, jaką laureaci wykonują podczas codziennych treningów, które przynoszą efekty w postaci zdobywania medali. Podziękował im za promowanie Elbląga zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Podczas ceremonii, 20 sportowców i 5 trenerów zostało uhonorowanych nagrodami, a 21 sportowców i 9 trenerów otrzymało wyróżnienia od Prezydenta Elbląga. Wróblewski wręczył także trzy grawertony gratulacyjne podczas tej gali.

W roku ubiegłym, samorząd miasta wspierał ponad 30 klubów sportowych, które szkoliły około 3000 zawodników w ponad 20 różnych dyscyplinach sportowych. Prezydent Witold Wróblewski zaznaczył, że Elbląg wydaje na rozwój kultury fizycznej około 25 milionów złotych z budżetu miasta. Fundusze te są przeznaczane na dotacje dla klubów, prowadzenie szkolenia sportowego, udział w zawodach i stypendia za wyniki sportowe.

Podczas części artystycznej gali wystąpili uczniowie Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu oraz para taneczna Laura Stefańczyk i Krzysztof Szostak, którzy mają zaledwie 14 lat. Tancerze, reprezentujący ST Jantar, zdobyli tytuł wicemistrza Polski juniorów młodszych w stylu standardowym w ubiegłym roku i otrzymali specjalne wyróżnienie od Prezydenta Elbląga podczas tego wydarzenia.