Niedzielne zderzenie samochodu z sarną – jedna osoba hospitalizowana, zwierzę nie przeżyło

Niedzielne zderzenie samochodu z sarną – jedna osoba hospitalizowana, zwierzę nie przeżyło

W niedzielną porankę 31 marca, tuż po szóstej nad ranem, stanowisko dowodzenia Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrało informację o incydencie drogowym, w którym brał udział samochód osobowy. Samochód ten uderzył w sarnę, co spowodowało jego wypadnięcie z trasy i wpadnięcie do przydrożnego rowu. Wydarzenie to miało miejsce na krajowej drodze numer 54, niedaleko od skrzyżowania drogowego Braniewo Południe.

Osoba kierująca pojazdem została niezwłocznie przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do elbląskiego szpitala. Sytuacja wymagała natychmiastowego wezwania służb. Do miejsca zdarzenia wysłano strażaków z Komendy Państwowej oraz Wojskowej Straży Pożarnej stacjonujących w Braniewie. Na miejscu obecny był również zespół ratownictwa medycznego oraz policjanci z braniewskiej komendy.

Pomimo podjętych prób ratunkowych, zwierzę niestety nie udało się uratować. Sarna nie przeżyła bezpośredniego kontaktu z pojazdem. Wpływ na tę sytuację miała nie tylko siła uderzenia, ale również fakt, że zwierzę znaleźli się w niewłaściwym miejscu i czasie.

Podczas trwania czynności związanych z tym tragicznym wydarzeniem, ruch na drodze krajowej prowadzono systemem wahadłowym.