Prace na kolejnym fragmencie ścieżki rowerowej przy al. Grunwaldzkiej mogą kosztować więcej niż planowano

Prace na kolejnym fragmencie ścieżki rowerowej przy al. Grunwaldzkiej mogą kosztować więcej niż planowano

Pierwotnie zaplanowany budżet na realizację nowego odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż alei Grunwaldzkiej wynosił 520 tysięcy złotych. Wydaje się jednak, że planowane koszty mogą zostać przekroczone, gdyż oferty złożone przez firmy ubiegające się o wykonanie zadania w ramach przetargu są od 170 tysięcy złotych wyższe.

Nowa sekcja ścieżki rowerowej będzie się ciągnąć od hali MOSiR do ulicy Grottgera, co stanowi jedynie kilkaset metrów. Wymagane prace obejmują remont już istniejącego chodnika, stworzenie ścieżki dla rowerzystów, modyfikację zjazdów z ulicy oraz umieszczenie odpowiedniego oznakowania i doprowadzenie do porządku terenów zielonych.

Trzy przedsiębiorstwa postanowiły rywalizować o kontrakt na tę inwestycję. Każda złożona propozycja cenowa jest znacznie wyższa od początkowych założeń finansowych wynoszących 520 tysięcy złotych. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Elbląga oferuje swoje usługi za 692 tysiące złotych, natomiast elbląska firma Usługi Brukarskie proponuje kwotę 609 tysięcy złotych. Firma Flize Gres z Prokowa zaoferowała cenę 627 tysięcy złotych. Szczegółowe propozycje zostaną poddane analizie przez komisję przetargową, a ostateczną decyzję, czy w budżecie można znaleźć dodatkowe środki, podejmie prezydent miasta. Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę w przetargu, będzie miał on cztery miesiące na ukończenie prac od chwili zawarcia umowy.

Warto przypomnieć, że ta inwestycja jest finansowana z budżetu obywatelskiego na lata 2022/2023. Na realizację kolejnej części ścieżki rowerowej (inicjatorem projektu był Rafał Kadłubowski) zagłosowało 495 mieszkańców okręgu nr 5.