Pomysł sterroryzowania personelu restauracji plastikowym pistoletem skończył się aresztowaniem

Pomysł sterroryzowania personelu restauracji plastikowym pistoletem skończył się aresztowaniem

Elbląscy funkcjonariusze policji zatrzymali trzech młodocianych, którzy nieudolnie próbowali dokonać napadu na jedno z lokali gastronomicznych w samym sercu miasta. Rzeczywistość okazała się brutalna dla jednego z nieletnich, który na próżno próbował zastraszyć obsługę lokalu za pomocą imitacji plastikowego pistoletu, co skończyło się na jego wyproszeniu z restauracji przez personel.

Niezapomniane wydarzenia miały miejsce w niedzielny dzień. Troje znajomych w wieku zaledwie 16 i 17 lat postanowiło przestraszyć pracowników jednej z restauracji w Elblągu używając do tego celu „broni”. Niestety dla nich, ich zamierzenie nie powiodło się.

Ich plan szybko runął w gruzy, kiedy 17-letni chłopiec próbujący wykorzystać atrapę pistoletu został natychmiast wyproszony z lokalu przez jednego z pracowników, który nie dawał się zastraszyć, mimo że napastnik groził mu plastikowym pistoletem.

Wszyscy trzej młodzieńcy doczekali się interwencji policyjnej. Dwaj 16-letni sprawcy będą musieli odpowiadać za swoje czyny przed sądem dla nieletnich – poinformował nadkomisarz Krzysztof Nowacki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.