Policja z Elbląga zatrzymała 46-latka z dużą ilością narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia

Policja z Elbląga zatrzymała 46-latka z dużą ilością narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia

W Elblągu doszło do zatrzymania 46-letniego mężczyzny, który miał przy sobie znaczne ilości substancji nielegalnych. Funkcjonariusze odnaleźli u niego zarówno marihuanę, jak i amfetaminę. Mężczyzna teraz będzie musiał stawić czoła konsekwencjom swoich działań przed sądem – za posiadanie tak dużej ilości narkotyków grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w dniu wczorajszym (27.11), a wszędzie było słychać o nim na terenie Elbląga. Mieszkaniec tego miasta już od jakiegoś czasu budził podejrzenia miejscowych dzielnicowych. Właśnie oni zdecydowali się sprawdzić, czy ich przypuszczenia dotyczące posiadania przez niego narkotyków są prawdziwe. Wizyta w domu mężczyzny potwierdziła ich obawy – okazało się, że 46-latek posiadał zawiniątka z marihuaną i amfetaminą.

Ale to nie koniec. Funkcjonariusze sprawdzili też piwnicę należącą do mieszkania mężczyzny, gdzie natrafili na słoiki wypełnione sproszkowaną substancją. Testy wykazały, że jest to kolejna porcja amfetaminy. Zatrzymany nie był dla funkcjonariuszy osobą nieznaną – w przeszłości już notowano go za przestępstwa narkotykowe. Tym razem jednak grozi mu surowsza kara, aż do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacje te potwierdził nadkomisarz Krzysztof Nowacki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.