Podsumowanie XV edycji Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka z udziałem 1700 osób

Podsumowanie XV edycji Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka z udziałem 1700 osób

15. edycja Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka była wydarzeniem, które na długo zapadnie w pamięci uczestników i organizatorów. Ogromna frekwencja, bo aż 1700 osób, startowało w różnych kategoriach: biegu głównym, towarzyszącym oraz mini biegu dla najmłodszych. Wielkie podziękowania należą się wszystkim biegaczom, jak również kibicom, wolontariuszom oraz sponsorom, którzy licznie pojawili się na tej imprezie sportowej i dopingowali zawodników. Zapraszamy do obejrzenia filmu i fotografii zarówno z mini biegu, jak i z rywalizacji głównej.

Dzień pełen emocji – niedziela 9 czerwca – rozpoczął się od startu najstarszej grupy wiekowej mini biegu. Potem na linii startu pojawiali się kolejno młodsi uczestnicy. O godzinie 11:00 wystrzał startowy dał początek zawodom na dystansie 10 km. Zaraz po nich wystartowały osoby biorące udział w biegu na 5 km. Po zakończonych zmaganiach na wszystkich zawodników czekała ceremonia wręczenia nagród oraz loteria fantowa. Najmłodszych przez cały czas czekała strefa gier i zabaw z animacjami, a także dmuchańcami. Nie brakło również oferty gastronomicznej. Przy okazji, zachęcamy do obejrzenia ekspozycji archiwalnych fotografii z poprzednich edycji biegu, która jest dostępna przy Ratuszu Staromiejskim do 23 czerwca.

Bez wsparcia naszych partnerów i sponsorów nie byłoby możliwe przeprowadzenie tej imprezy na tak wysokim poziomie. Dlatego jeszcze raz chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym firmom i instytucjom.

Organizatorzy wydarzenia to: Miasto Elbląg i MOSiR Elbląg. Patronat honorowy nad imprezą objął Michał Missan – Prezydent Elbląga, a ambasadorem biegu była Iga Baumgart-Witan, znana jako „Iga co śmiga”. Zasłużonymi sponsorami byli: MAAG GEAR (sponsor główny), Awangarda sc Elbląg (sponsor strategiczny), a także wielu innych partnerów i sponsorów, w tym Ogrody Centrum Handlowe w Elblągu, Benefit Systems SA, Recman Elbląg, Hotel Kahlberg, Stacja Paliw MOYA, Centrum Ubezpieczeń Expert, OSK Expert, BUS Expert i wiele innych.