Pierwsze oficjalne zawody rolkarskie w ramach Pucharu Elbląga na rolkowisku hali Helena

Pierwsze oficjalne zawody rolkarskie w ramach Pucharu Elbląga na rolkowisku hali Helena

W nadchodzący weekend, 18 i 19 maja, odbędzie się premierowa edycja Pucharu Elbląga w jeździe figurowej na rolkach. Wydarzenie to będzie miało miejsce na nowoczesnym rolkowisku zlokalizowanym w hali lodowiska Helena przy ulicy Karowej 1. Organizatorzy przewidują udział około 100 zawodników i zawodniczek. Ciekawostką jest fakt, że nad całym wydarzeniem patronat honorowy sprawuje Prezydent Elbląga, Michał Missan.

Rolkowisko, które służy jako miejsce dla tych sportowych zmagań, zostało utworzone na początku ubiegłego roku dzięki inicjatywie Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg. Jest to specjalistyczna powierzchnia wykonana z polipropylenu, która pokrywa główną płytę lodowiska (o wymiarach 60×30 metrów) w hali Helena podczas okresu pozazimowego.

Podczas nadchodzącego weekendu właśnie tam odbędzie się Puchar Elbląga. Grupa organizacyjna pochodzi z Uczniowskiego Klubu Sportowego Szóstka Elbląg i spodziewa się na zawodach reprezentantów szeregu klubów, między innymi MKS Rewia Warszawa, AZS Warszawa, KŁF Lajkonik Kraków, KS Filip Katowice, Łyżwy3City Gdańsk, KS Axel Wrocław, AS Lublin, MKS Trójka Toruń, KS Skate Bydgoszcz, UKSLF Mors Dębica oraz KJF Spin on Rolls Rumia. Oczywiście nie zabraknie również gospodarzy z UKS Szóstka Elbląg.

Jak informuje UKS Szóstka, zawody te zapowiadają się jako emocjonujące widowisko. Klub ten po raz pierwszy organizuje Puchar Elbląga w jeździe figurowej na rolkach i zaprasza wszystkich do wspierania zawodników podczas ich występów. Również Prezydent Elbląga Michał Missan złożył organizatorom życzenia udanej rywalizacji.

Zawody będą miały dodatkowe znaczenie, ponieważ stanowić będą eliminacje do Mistrzostw Polski. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:45 i potrwa do godziny 19:00, natomiast w niedzielę od 9:00 do 15:00. Organizatorzy przypominają, że wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Priorytetami tego wydarzenia są promocja i rozwijanie popularności jazdy figurowej na rolkach w Elblągu i jego okolicach, jak również poszukiwanie młodych talentów. Dodatkowym celem jest promowanie samego Elbląga jako miasta sportu. Miasto Elbląg udostępniło finansowanie na realizację tych zawodów.