Wycieczka rowerowa do malowniczej Krainy Kanału Elbląskiego w niedzielę, 19 maja

Wycieczka rowerowa do malowniczej Krainy Kanału Elbląskiego w niedzielę, 19 maja

Położona na północnym wschodzie Polski, Kraina Kanału Elbląskiego jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych miejsc w kraju. W niedzielę 19 maja, Miejska Wycieczka Rowerowa poprowadzi przez ten zachwycający region. Obejmujący miejscowości Topolno Wielkie i Wysoką, planowany szlak rowerowy pozwoli uczestnikom odkrywać unikalne atrakcje i urokliwe zakątki tej krainy, a także cieszyć się panoramicznym widokiem na miasto Elbląg. Całość trasy wynosi 45 kilometrów.

Nasza podróż rozpocznie się w Elblągu, skąd kierujemy się do Komorowa Żuławskiego i Jelonek. Stamtąd, będziemy okrążać Jezioro Drużno od strony wschodniej, aby dotrzeć do naszych celów – miejscowości Topolno Wielkie i Wysoką. Powrotna droga do Elbląga przeprowadzi nas przez wsie Krzewsk i Raczki Elbląskie. Trasa ta obejmuje różnego rodzaju nawierzchnie – od płyt szutrowych po asfaltowe drogi. Zaleca się korzystanie z rowerów trekingowych, miejskich, na gruzu (gravel) lub górskich.

Marzec jazdy będzie umiarkowany, nie przekraczający 15 km/h, co pozwoli dostosować tempo do długości trasy oraz panujących warunków terenowych i pogodowych. Wycieczka obejmuje krótkie przerwy na posiłki i robienie zdjęć, zaś dłuższe postoje planowane są w Topolnie Wielkim i Wysokiej. Gmina Elbląg zapewni tradycyjne słodkie wsparcie energetyczne dla uczestników.

Również w 2024 roku, Miejskie Wycieczki Rowerowe organizują konkurs dla najbardziej aktywnych uczestników (minimum 7 udziałów w wycieczkach sezonu). Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Te, które nie posiadają książeczki, mogą ją nabyć za 10 zł w siedzibie Oddziału PTTK w Elblągu, przy ulicy Krótkiej. Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani w grudniu na podstawie liczby zgromadzonych pieczątek w książeczce.

Zachęcamy całe rodziny i wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu do udziału! Start wycieczki odbędzie się 19 maja (niedziela) o godzinie 10:00 z ronda Bitwy pod Grunwaldem. Wycieczka, która planowo zakończy się około godziny 14:00, jest całkowicie bezpłatna.

Miejskie Wycieczki Rowerowe są organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, we współpracy z Oddziałem PTTK Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki, Gminą Elbląg i Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej.