Patowa sytuacja jednego z pacjentów w olsztyńskim szpitalu

Patowa sytuacja jednego z pacjentów w olsztyńskim szpitalu

Dyrektor szpitala Ryszard Wasiński zwraca uwagę na to, że sytuacja pacjenta z przerwany rdzeniem kręgowym jest tragiczna. Lekarze nie chcą zostawiać go bez opieki, jednak brak ubezpieczenia sprawił, że żadna placówka medyczna nie przyjmie poszkodowanego. Okazuje się bowiem, że bez ubezpieczenia kasa chorych nie zwróci pieniędzy za leczenie. Z tego powodu lekarze w olsztyńskim szpitalu wraz z dyrektorem borykają się z ogromnym problemem. Nie są pewni co do tego, w jaki sposób potraktować pacjenta.

Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nikt nie zapłaci im za nieubezpieczonego pacjenta, jednak nie chcą zostawić go bez opieki. Nikt nie odwiedza poszkodowanego, który ma już ponad 50 lat. Jest zdany sam na siebie i nie może się ruszać. W szpitalu lekarze dowiedzieli się, że przed wypadkiem mieszkał z matką, która ma 80 lat i z chorym bratem. Z tego powodu z góry wiadome jest, że nikt nie będzie mu w stanie udzielić pomocy

Poszkodowany nie czuł potrzeby ubezpieczenia, jednak nieszczęśliwy wypadek trafił akurat na niego

W wywiadzie Pan Krzysztof poinformował informację publiczną o tym, że dawniej miał gospodarkę. Nie mógł on jednak znaleźć pracy, nie starał się także o emeryturę i rentę, której nie mógł otrzymać przez kilka ostatnich lat. Z tego powodu zrezygnował z prób poszukiwawczych w urzędzie pracy. Niestety nieszczęśliwy los musiał trafić na niego. Szpital wojewódzki w Olsztynie na czele z dyrektorem wystosował prośbę do gminy, z której pochodzi Pan Krzysztof. Proszą o to, aby ktoś się nim zajął. Jednak nie jest lekko ze względu na brak ubezpieczenia pacjenta.

Gmina odpowiedziała bardzo szybko, że nie ma pieniędzy na to, aby na własny koszt zaopiekować się sparaliżowanym pacjentem. Krzysztof nie jest zarejestrowany jako bezrobotny, dlatego też nie należy mu się ubezpieczenie zdrowotne. Chociaż gmina ma obowiązek ubezpieczać bezdomnych, dowiadujemy się, że Krzysztof ma stałe miejsce zamieszkania. Ponieważ mieszka ze swoją matką w podeszłym wieku. Niektórzy ludzie są nieporadni życiowo i nie myślą o przyszłości.