Ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące intensywnych opadów deszczu w województwie warmińsko-mazurskim

Ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące intensywnych opadów deszczu w województwie warmińsko-mazurskim

Instytucje zajmujące się prognozowaniem pogody wydały ostrzeżenia, które dotyczą przewidywanych intensywnych opadów deszczu na terenie wschodnich i centralnych obszarów województwa warmińsko-mazurskiego. Informacje te zostały przekazane społeczeństwu w niedzielę rano.

Z treści wydanego ostrzeżenia wynika, że spodziewane są zjawiska atmosferyczne w postaci umiarkowanych do intensywnych opadów deszczu. Częstość tych zjawisk ma być zróżnicowana, a ich natężenie może okresami znacznie wzrosnąć.

Przewiduje się, że ilość spadającego deszczu może osiągnąć wartość do 30 milimetrów. Niemniej jednak, w niektórych miejscach ilość ta może wzrosnąć nawet do 40 milimetrów – takie informacje zawierało przekazane społeczeństwu ostrzeżenie.

Wydane przez służby meteorologiczne ostrzeżenie ma charakter czasowy i jest ważne przez całą niedzielę, aż do godziny 22. Obejmuje ono takie powiaty jak: bartoszycki, działdowski, ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, lidzbarski, mrągowski, nidzicki, olecki, miasto Olsztyn i powiat olsztyński, piski, szczycieński oraz węgorzewski.