Nietrzeźwy 65-latek wyrzucił opony z samochodu: grozi mu kara do 2 lat więzienia

Nietrzeźwy 65-latek wyrzucił opony z samochodu: grozi mu kara do 2 lat więzienia

Jedno z ostatnich zdarzeń, które wymagały interwencji elbląskiej policji, dotyczyło 65-letniego mężczyzny, który nieodpowiedzialnie pozbył się starych opon, wyrzucając je z własnego pojazdu. W wyniku dalszego badania okazało się, że na dodatek kierował on pod wpływem alkoholu, ażeby bardziej skomplikować sytuację, nie posiadał prawidłowych uprawnień do prowadzenia pojazdu. Badanie alkomatem ujawniło obecność 1.6 promila alkoholu w jego organizmie. Musi teraz liczyć się z konsekwencjami swojego postępowania, włączając w to odpowiedzialność za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, co wiąże się z możliwością do 2 lat pozbawienia wolności. Został również ukarany grzywną w wysokości 500 zł za zanieczyszczenie.

Wszystko to wydarzyło się w czwartek 24 sierpnia 2023 roku. Policjanci patrolujący ulicę Skrzydlatą w Elblągu natknęli się na tego mężczyznę, który bezceremonialnie wyrzucał stare opony do rowu prosto z bagażnika swojego mercedesa. Bez wahania podjęli interwencję i nałożyli na niego karę w postaci mandatu w wysokości 500 zł. Sytuacja jednak się pogorszyła, gdy oficerowie wykryli u kierowcy zapach alkoholu. Po przeprowadzeniu testu alkoholowego okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy – urządzenie wykazało aż 1,7 promila alkoholu we krwi. Teraz grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do mieszkańców o odpowiedzialne gospodarowanie odpadami i przypomina, że zużyte opony można oddać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdującego się przy ulicy Mazurskiej.