Niedzielne połączenie kajakarstwa i jazdy na rowerze. Wycieczka rowerowo-kajakowa do Jeziora Drużno

Niedzielne połączenie kajakarstwa i jazdy na rowerze. Wycieczka rowerowo-kajakowa do Jeziora Drużno

Planowane na niedzielę, 24 września wydarzenie ma na celu połączenie jazdy na rowerze z kajakarstwem i umożliwienie uczestnikom odwiedzenia miejsc w rezerwacie przyrody Jezioro Drużno, które nie są dostępne tylko dla rowerzystów. Wydarzenie to, nazwane Miejską Wycieczką Rowerowo-Kajakową, ma ograniczoną liczbę miejsc, więc zainteresowane osoby muszą się wcześniej zapisać.

Trasa wycieczki rozpocznie się w Elblągu i prowadzić będzie przez Raczki Elbląskie oraz Żurawiec, aż do miejsca położonego na brzegu Jeziora Drużno – Węgle-Żukowo. W tej lokalizacji znajduje się baza Polskiego Związku Wędkarskiego, gdzie uczestnicy będą mogli wejść do kajaków. Podział na grupy po 20 osób (2 osoby w jednym kajaku) pozwoli nam na przepłynięcie Jeziora Drużno, podczas gdy pozostałe grupy będą mogły cieszyć się grillem przy brzegu jeziora. Kiełbaski i dodatki zostaną przygotowane przez PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Po zakończeniu kajakowania wszystkie grupy ruszą w drogę powrotną, kończąc wycieczkę przy rondzie Bitwy Warszawskiej. Całkowita długość trasy wynosi około 30 km, a dystans do pokonania kajakiem to około 7 km.

Ze względów logistycznych i czasowych, liczba uczestników biorących udział w części kajakowej jest ograniczona do 60 osób. Zapisy są przyjmowane wyłącznie dla osób pełnoletnich, lub niepełnoletnich pod stałą opieką rodziców lub opiekunów, za pomocą formularza Google do momentu wyczerpania dostępnych miejsc. Warto zauważyć, że udział w wycieczce jest bezpłatny.

Osoby, które zgłosiły swój udział za pomocą formularza, będą musiały zgromadzić się na miejscu zbiórki – przy napisie ELBLĄG na Starym Mieście – w niedzielę, 24 września o godzinie 7:30. Start planowany jest na godzinę 8:00, a powrót do Elbląga przewidziany jest na godzinę 16:00.