Na UWM w Olsztynie trwa druga faza rekrutacji na studia

Na UWM w Olsztynie trwa druga faza rekrutacji na studia

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (UWM) w Olsztynie uruchomił drugą turę nabór na studia stacjonarne oraz niestacjonarne, które są prowadzone wyłącznie w języku polskim. Wszyscy, którzy są zainteresowani rozpoczęciem edukacji akademickiej w bieżącym roku, powinni dokonać rejestracji w Systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK) najpóźniej do 13 września.

Ponad sześćdziesiąt kierunków studiów jest dostępnych dla potencjalnych kandydatów w obecnej fazie rekrutacji. Przypomnijmy, że podczas pierwszej tury rekrutacyjnej, która odbyła się na przełomie czerwca i lipca, największa uczelnia w naszym regionie oferowała możliwość podjęcia nauki na ponad siedemdziesięciu różnych kierunkach.

Jak poinformował prorektor ds. studenckich UWM, prof. Sławomir Przybyliński, obecnie w ofercie nie znajdują się już tzw. kierunki topowe, takie jak weterynaria, medycyna, psychologia, prawo, kryminologia, fizjoterapia, lingwistyka stosowana w biznesie, informatyka oraz produkcja muzyczna i realizacja dźwięku, a także kilka innych.

Prorektor Przybyliński serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z aktualną ofertą UWM oraz do aplikowania na te kierunki, które dysponują jeszcze wolnymi miejscami. Oficjalne listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia zostaną ogłoszone 18 września o godzinie 12:00. Potwierdzenie chęci podjęcia nauki na UWM będzie możliwe do 26 września, a wyniki rekrutacji uzupełniającej mają zostać ogłoszone dzień później.