Młodzi tancerze z Elbląga triumfują na międzynarodowej scenie tańca

Młodzi tancerze z Elbląga triumfują na międzynarodowej scenie tańca

Reprezentanci Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, Błażej Jezierski i Malwina Cybulska, osiągnęli znaczący sukces zdobywając 7. miejsce podczas Mistrzostw Świata w Rumunii. Konkurencję stanowili tancerze w wieku 14-15 lat (kategoria Junior II), którzy prezentowali swoje umiejętności w stylu standardowym. Jest to dowód na ogromne talenty naszych młodych tancerzy z Elbląga.

Mistrzostwa Świata dla młodzieży w stylu standardowym odbyły się 5 listopada, w niedzielę na terenie Rumunii. Występ elblążan był jednym z elementów konkurencji, w której udział wzięło wiele utalentowanych tancerzy z całego świata, reprezentujących kategorię wiekową Junior II. Wyróżniającymi się postaciami tego wydarzenia byli Błażej Jezierski i Malwina Cybulska – niezwykle zdolni młodzi tancerze, którzy doskonalą swoje umiejętności pod czujnym okiem trenerów Michała Zacharewicza i Katarzyny Czyżyk. Bez wątpienia, nadchodzące lata przyniosą nam więcej powodów do bycia dumnym z ich osiągnięć.

Uczestnictwo w turniejach o tak wysokiej rangi, jak Mistrzostwa Świata, stanowi dla naszych reprezentantów nieocenioną możliwość zdobycia doświadczenia i skonfrontowania swoich umiejętności z najzdolniejszymi tancerzami na świecie. Sukces, jaki udało im się osiągnąć w tak konkurencyjnym środowisku, jest niewątpliwie dowodem na ich determinację i talent. Taka pewność siebie z pewnością przekłada się na poprawę sportowego poziomu naszych tancerzy – podkreśliła Magdalena Czarnocka-Kaptur, Prezes Stowarzyszenia Jantar Elbląg.

Wyniki finałowe Mistrzostw Świata Juniorów II ST wyglądały następująco: złoto zdobyła para z Rumunii, srebro przypadło niemieckim tancerzom, a trzecie miejsce zajął duet litewski.