Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych: wydarzenie sportowe ze szczytnym celem

Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych: wydarzenie sportowe ze szczytnym celem

3 września, niedziela, będzie dniem, kiedy park Bażantarnia zamieni się w arenę lokalnych zawodów biegowych, oferując trzecią odsłonę Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych. Tło tego wydarzenia jest jednak o wiele większe niż tylko sportowa rywalizacja, ponieważ jednocześnie zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy na rehabilitację 3-letniego mieszkańca Elbląga – Huberta.

Hubert rozpoczął walkę o swoje życie już przed jego narodzinami, kiedy to jego matka dowiedziała się o rzadkiej i nieprognostycznej genetycznej wadzie, z którą przyszła na świat jej mała pociecha. Hubert urodził się z potyliczną przepukliną mózgową, heterotopią istoty szarej, mikrocefalią w wyniku wrodzonej wady mózgu oraz hipoplazją nerwów wzrokowych. Mimo tych przeciwności losu, codziennych wyzwań i bólu, 3-letni Hubert nieustannie zaraża otaczających go ludzi swoim uśmiechem, radością życia i miłością do świata. Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych stanowią okazję do okazania mu wsparcia.

Każdy biegacz biorący udział w zawodach zostanie uhonorowany medalem. Natomiast trzech najlepszych uczestników i uczestniczek zarówno w klasyfikacji generalnej głównego biegu, jak i w każdej grupie wiekowej oraz Biegu Dodatkowym otrzyma pamiątkowe statuetki.

Przyjmowanie zgłoszeń na wszystkie trzy konkurencje będzie miało miejsce aż do 30 sierpnia (środa), wyłącznie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Znajduje się tam regulamin zawodów. Liczba miejsc jest ograniczona. Opłata startowa dla Biegu Głównego wynosi 50 zł, Biegu Dodatkowego na 5km – 40 zł, a dla Biegu dzieci i młodzieży – 25 zł. Istnieje jednak możliwość wpłacenia większej kwoty jako wsparcie dla Huberta. Pełny regulamin imprezy jest dostępny na wspomnianej stronie.

Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” z Elbląga stoi za organizacją tych wydarzeń. Jego partnerami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Bartnicki Team Elbląg.