Interwencja strażacka: pożar w budynku mieszkalnym w Jędrychowie

Interwencja strażacka: pożar w budynku mieszkalnym w Jędrychowie

W niedzielne popołudnie, 10 grudnia, dokładnie o godzinie 16:00, dyspozytorzy braniewskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej otrzymali niepokojące zgłoszenie. Informacja dotyczyła wybuchu pożaru w jednym z budynków mieszkalnych.

Wskazane miejsce zdarzenia znajdowało się w małej miejscowości Jędrychowo, leżącej na terenie gminy Frombork. Na najwyższym piętrze domu, dokładniej na poddaszu, doszło do zapalenia desek oraz materiału izolacyjnego w bezpośrednim sąsiedztwie przewodu kominowego. Dzięki natychmiastowej reakcji właściciela mieszkania i skierowanych na miejsce strażaków, udało się zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Po przybyciu na miejsce, strażacy szybko zlokalizowali źródło pożaru, następnie usunęli część płonących desek i izolacji. Wykorzystując nowoczesne technologie, takie jak kamera termowizyjna, udało się odnaleźć i zneutralizować ukryte ogniska pożaru.

Do walki z żywiołem skierowano strażaków z profesjonalnych jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, a także ochotników ze straży pożarnej z Jędrychowa i Fromborka. Na miejsce przybyło łącznie pięć pojazdów straży pożarnej, które brały udział w akcji gaśniczej.