Elblążanka oszukana na 2100 złotych przez fałszywą wiadomość o subskrypcji telewizyjnej

Elblążanka oszukana na 2100 złotych przez fałszywą wiadomość o subskrypcji telewizyjnej

Kobieta z Elbląga, która regularnie korzystała z popularnej platformy telewizyjnej, otrzymała niedawno na swoją skrzynkę e-mailową wiadomość dotyczącą problemów z subskrypcją i wymagającą aktualizacji swoich danych. Zaniepokojona tym, co przeczytała, postanowiła podjąć działania i kliknęła w link zawarty w e-mailu.

Na stronie, do której została przekierowana, poproszono ją o podanie danych jej karty płatniczej, aby móc kontynuować subskrypcję. Niestety, po wykonaniu tych instrukcji okazało się, że padła ofiarą oszustwa. Z jej konta bankowego zniknęła kwota 2100 złotych.

Podajemy te informacje jako ostrzeżenie dla innych osób, które mogą otrzymać podobne e-maile. Jak zachować się w takiej sytuacji? Najważniejsze to nie otwierać linków od nieznajomych i nie wchodzić na strony internetowe, do których prowadzą te linki. Szczególnie niebezpieczne jest udostępnianie w różnego rodzaju formularzach kodu CVV swojej karty płatniczej, jak podkreśla nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.