Emerytalne pożegnanie insp. Edwarda Szydłowskiego po 32 latach służby w Policji

Emerytalne pożegnanie insp. Edwarda Szydłowskiego po 32 latach służby w Policji

Insp. Edward Szydłowski, pełniący do tej pory funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, zdecydował się zakończyć swoją wieloletnią służbę i przeszedł na emeryturę. Po trzech dekadach niezawodnej służby, zasłużony policjant uroczyście zakończył swoją pracę, żegnając się z kolegami po fachu.

Pożegnalna ceremonia insp. Szydłowskiego miała miejsce w obecności mł. insp. Pawła Krauza, pełniącego obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Rezygnujący z funkcji Zastępca Komendanta został podziękowany za swoje nieocenione umiejętności i wiarygodność w wykonywaniu obowiązków. W czasie uroczystości padły również serdeczne życzenia spokojnej i pomyślnej emerytury.

W swoim pożegnalnym przemówieniu, insp. Szydłowski wyraził wdzięczność dla kolegów z pracy za wspólne lata pełne profesjonalizmu, wsparcia i pomocy w realizacji wielu projektów. Złożył szczególne podziękowania dla tych, z którymi miał przyjemność pracować na co dzień, wyrażając uznanie dla ich ciężkiej pracy.

Edward Szydłowski rozpoczął swoją służbę w Policji 16 października 1991 roku. W roku 2004 objął stanowisko kierownika Rewiru Dzielnicowych w Komisariacie Policji w Pasłęku. Po niecałych dwóch latach został szefem tej jednostki. W 2015 roku otrzymał posadę Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu, a już rok później został Komendantem Policji w Braniewie. Jego doświadczenie i rzetelność zostały docenione przez ówczesnego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i w 2017 roku Szydłowski został jego zastępcą. Przez następne prawie 7 lat nadzorował pracę pionu kryminalnego garnizonu warmińsko-mazurskiego, która jest pełna wyzwań i trudności.

Podczas swojej 32-letniej kariery insp. Szydłowski zdobył wiele odznaczeń, m.in. Brązową, Srebrną i Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”, a także Srebrny Medal „Za Długoletnią Służbę”.