Działania policyjne w Elblągu

Działania policyjne w Elblągu

Policji w Elblągu udało się zatrzymać dwóch mężczyzn posiadających narkotyki. Ze względu na postawione im ostatnio zarzuty możemy spodziewać się tego, że będą musieli odbyć 3 lata pozbawienia wolności za posiadanie nielegalnych substancji odurzających. Jedna z pierwszych interwencji w tej sprawie miała miejsce dokładnie 29 kwietnia na terenie Elbląga. Policja zatrzymała mężczyznę w wieku 43 lat. Miał przy sobie pozłotko, w którym miał zawinięty zielony susz. Badania laboratoryjne wkrótce wykazały, że była to oczywiście ukryta marihuana. Z kolei już dzień po tym wydarzeniu doszło do kolejnego zatrzymania.

Tymczasem zatrzymali mężczyznę w wieku 36 lat. Miał on przy sobie amfetaminę. Zatrzymani mężczyźni wkrótce odpowiedzą przed sądem za posiadanie substancji psychoaktywnych niedozwolonych przez polskie prawo. Prawdopodobnie grożą im trzy lata pozbawienia wolności. Nie wiadomo jednak jeszcze, na jakie okoliczności sąd zwróci uwagę podczas procesu.

Do podobnych incydentów doszło ostatnio także na terenie Warszawy https://warszawainfo.pl/zarzuty-za-posiadanie-czyli-zatrzymanie-w-narkotykowym-magazynie/.

Mężczyzna włamał się do sklepu i ukradł 9 butelek wódki

Pomimo próby kradzieży butelek z alkoholem impreza nie mogła się odbyć, ponieważ mężczyzna został przyłapany na próbie kradzieży i zatrzymany przez policjantów. Policjanci zatrzymali mężczyznę w wieku 33 lat. Okazało się, że próbował wynieść 4 butelki z alkoholem w sklepie samoobsługowym. Jednak nie był to jego jedyny łup, o czym przekonali się po zatrzymaniu złodzieja. Podczas próby kradzieży pracownik zauważył incydent. Zatrzymał mężczyznę i zadzwonił po pomoc policji. Po przyjeździe policjanci postanowili przeszukać samochód mężczyzny.

W środku miał kolejne pięć butelek z alkoholem. Po przesłuchaniu policjanci ustalili, że butelki z alkoholem, które miał w samochodzie ukradł z innego sklepu z kasami samoobsługowymi. Mężczyzna miał niedługo po kradzieży sprzedawać butelki z alkoholem. Kradł je zatem w celach zarobkowych, przez co nielegalnie rozprowadzał kradziony alkohol. Łącznie udało mu się okraść już cztery sklepy. Po zatrzymaniu policjanci przekazali mężczyznę do sądu. Może mu grozić nawet pięć lat pozbawienia wolności za liczne kradzieże i sprzedaż ukradzionego alkoholu.