Awaria konstrukcyjna w Ośrodku Kultury w Górowie Iławeckim

Awaria konstrukcyjna w Ośrodku Kultury w Górowie Iławeckim

W niedzielne popołudnie w Górowie Iławeckim, małym miasteczku w Warmińsko-mazurskim, doszło do niebezpiecznej sytuacji. W miejscowym Ośrodku Kultury, który niedawno przeszedł gruntowny remont, gwałtownie runął podwieszany sufit. Wszystko wydarzyło się chwilę po tym, jak sala widowiskowa została opuszczona przez publiczność. Na szczęście, w wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń.

Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim, po długim okresie remontów, wznowił swoją działalność 8 września. Niemal natychmiast, bo już dwa dni później, na miejscu doszło do groźnego incydentu. Strażacy otrzymali zgłoszenie o obaleniu się sufitu podwieszanego. Ciężki strop skonstruowany z płyt kartonowo-gipsowych, razem ze stelażem i instalacją elektryczną, zapadł się bez ostrzeżenia.

Sytuacja mogła zakończyć się tragedią – jeszcze kilkanaście minut wcześniej sala była pełna widzów. Około stu osób oglądało spektakl amatorskiej grupy teatralnej. Na szczęście, sufit zawalił się dopiero dziesięć minut po tym, jak publiczność opuściła budynek.

Nie jest to sytuacja klasyfikowana jako katastrofa budowlana, ale już podjęto działania w celu wyjaśnienia przyczyn zdarzenia. Zadanie to powierzono specjalnej komisji. Jak informuje Ośrodek Kultury na swoim profilu na Facebooku, wszystkie planowane na najbliższy czas wydarzenia i koncerty zostały odwołane.