37-letni mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze z Elbląga znaleźli w jego pojeździe amfetaminę i marihuanę.

37-letni mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze z Elbląga znaleźli w jego pojeździe amfetaminę i marihuanę.

Podczas kontroli drogowej przy ulicy Grottgera w Elblągu, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 37-letniego kierowcę. W trakcie przeszukania jego samochodu, funkcjonariusze natrafili na dwa woreczki zawierające amfetaminę oraz papierowe zawiniątko, w którym ukryta była marihuana.

Mężczyzna, którym okazał się być kierujący, będzie musiał teraz odpowiedzieć za posiadanie substancji odurzających oraz za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem. Wedle prawa, grozi mu za to kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W środę, 25 października 2023 roku, rutynowa kontrola trzeźwości kierowcy na ulicy Grottgera w Elblągu zakończyła się nieoczekiwanym odkryciem. Kierujący 37-latek, jadący Renault, miał w swoim organizmie obecność narkotyków – co potwierdziły przeprowadzone na nim testy. W samochodzie mężczyzny, funkcjonariusze odkryli dodatkowo narkotyki – dwa woreczki z amfetaminą oraz zawiniątko z marihuaną. Za te przestępstwa, mężczyzna odpowie przed sądem.

Przestępstwo posiadania narkotyków i prowadzenie pod ich wpływem jest traktowane bardzo poważnie przez polskie prawo. Za takie czyny, sprawcy grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.