24-letni mężczyzna zatrzymany za posiadanie prawie 4 kg narkotyków: intensywne działania policji

24-letni mężczyzna zatrzymany za posiadanie prawie 4 kg narkotyków: intensywne działania policji

W Pasłęku, podczas operacji przeciwko narkotykom, funkcjonariusze policyjni zatrzymali 24-letniego mężczyznę i skonfiskowali od niego blisko 4 kg substancji szkodliwych dla zdrowia. Każdego dnia, ci agenci dedykują swój czas i wysiłek na walkę z przestępczością narkotykową, nie okazując litości wobec osób zaangażowanych w produkcję i dystrybucję tych nielegalnych materiałów.

Od początku bieżącego roku, w Warmii i Mazurach, policjanci konfiskowali ponad 75 kg różnorodnych narkotyków stanowiących zagrożenie dla zdrowia publicznego. Ta ogromna ilość obejmuje zarówno narkotyki organiczne jak i syntetyczne.

Policja traktuje poważnie każdą informację dotyczącą potencjalnego miejsca produkcji narkotyków oraz osób zaangażowanych w ich dystrybucję. Tak właśnie było w przypadku zatrzymanego 24-latka z Pasłęka. Policja Elbląska go aresztowała 25.06.2024 r., gdzie w jego domu na strychu, odkryli paczkę zawierającą amfetaminę o łącznej wadze ponad 3,7 kg. W innym miejscu zabezpieczyli niewielką ilość dodatkowej amfetaminy, wagę kuchenną, maszynę do zgrzewania oraz kilka telefonów komórkowych.

Na podstawie zebranych dowodów, funkcjonariusze postawili 24-latkowi zarzut nielegalnego posiadania znacznej ilości środków odurzających. Może mu za to grozić wyrok pozbawienia wolności na okres od jednego do dziesięciu lat. Mężczyzna nigdy wcześniej nie był karany za podobne przestępstwa, odmówił przyznania się do winy i nie chciał składać wyjaśnień. Prokurator wystosował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.