15. edycja Biegu Piekarczyka w Elblągu z rekordową frekwencją i międzynarodowym gronem zawodników

15. edycja Biegu Piekarczyka w Elblągu z rekordową frekwencją i międzynarodowym gronem zawodników

9 czerwca odbędzie się 15. edycja Biegu Piekarczyka, a tegoroczna edycja przyciągnie do Elbląga rekordową ilość uczestników. Wszystkie dostępne miejsca zostały już zajęte, a liczba zgłoszeń do biegu dla dorosłych wynosi 999 osób, natomiast do mini Biegu Piekarczyka zgłosiło się 700 dzieci – poinformował Prezydent Elbląga, Michał Missan.

Tegoroczną edycję Biegu Piekarczyka poprzedziła konferencja prasowa zorganizowana przez Prezydenta Elbląga w dniu Międzynarodowego Dnia Biegania, tj. 5 czerwca. Celem konferencji było nie tylko zachęcenie mieszkańców Elbląga do aktywnego kibicowania podczas biegu, ale również promowanie udziału w zaplanowanych atrakcjach towarzyszących imprezie.

Marek Kucharczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, podkreślił zadowolenie z rekordowej frekwencji – prawie 1700 osób. Zaznaczył również, że w Ratuszu Staromiejskim została zorganizowana wystawa podsumowująca wszystkie edycje Biegu Piekarczyka, która będzie dostępna do Dni Elbląga.

W tegorocznym biegu udział wezmą zawodnicy nie tylko z Elbląga, ale również z innych krajów Europy. Marek Kucharczyk wyliczył m.in.: Niemcy, Anglię, Irlandię, Francję, Ukrainę oraz kraje skandynawskie. Wśród uczestników biegu znajdą się także najmłodsza uczestniczka na 6 miesięcy oraz najstarszy zawodnik – 81-letni pan Stanisław z Elbląga.

Trasa Biegu Piekarczyka przewiduje przebieg przez ulice: Teatralną, Nowowiejską, Traugutta, Grota-Roweckiego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Wigilijną, Świętego Ducha, Wodną, Wałową, Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną i rondo Teatralne. Bieg Główny składa się z dwóch pętli po 5 km each, natomiast Bieg Towarzyszący to jedna pętla o długości 5 km.

Prezydent Missan apeluje o cierpliwość w związku z utrudnieniami w ruchu, które mogą pojawić się na czas trwania biegu. Zachęca także do udziału w wyborach do Europarlamentu oraz kibicowania zawodnikom.