Z jakich zabytków słynie Elbląg?

Z jakich zabytków słynie Elbląg?

Do najważniejszych zabytków tego miasta zaliczymy przede wszystkim Stare Miasto. Tej lokalizacji w Elblągu nie sposób pominąć, jeśli chcemy uchwycić piękno miasta w całej jego krasie. Jesteśmy przekonani co do tego, że rewitalizacja dodatkowo upiększa ten miastowy element. Na mieście znajdziemy wiele śladów i reliktów historii, ponieważ miały tu miejsce działania wojenne. Obrzeża miasta charakteryzują się nietypowym dla tych czasów stylem architektonicznym, którego nie doświadczymy w innych stronach Polski.

Nie zapominajmy również o sławnej katedrze Świętego Mikołaja. Jest to miejsce, które wiele osób obdarowuje szacunkiem ze względu na bogatą historię. Katedra znajduje się na liście dziesięciu największych kościołów w Polsce. Zabytek pewien czas temu odzyskał dawny blask. Władze miasta prowadzą wiele rewitalizacji, ponieważ katedra przyciąga uwagę turystów. Co więcej, jest nie tylko miejscem wartym odwiedzania. To także pamiątka minionych czasów, o której nie powinniśmy zapominać w przyszłości. Właśnie dlatego miasta dba o nią i inwestuje w regularne odrestaurowywanie budynku.

Muzem i zamek w Elblągu

Słyszeliście o dawnym zamku i muzeum w Elblągu? Jest to kolejne naprawdę godne uwagi miejsce. Odnowiono to terytorium z pozostałości po bardzo starym zamku krzyżackim. W ten sposób uzyskaliśmy dostęp do kawałka historii z dawnego terytorium Elbląga. Naprawdę nietypowy zabytek, który przetrwał na tej ziemi prawdopodobnie całe stulecia, jeśli nie więcej. Zamek jest jednak skierowany nie tylko do niedzielnych turystów, ale także do osób, które szukają nieco większych wrażeń. W trakcie poruszania się po niezwykle rozbudowane makiecie spacerujący wzdłuż zamku doświadczą ciekawych efektów dźwiękowych. Zostały one przygotowane przez muzeum. Odwzorowują klimat średniowiecza i pozwalają nam doskonale wczuć się całym sobą w miejscu, po którym spacerujemy. Za taką atrakcję nie zapłacimy też zbyt wiele. Z uwagi na niewielkie koszta zamek zachęca do odwiedzin zarówno rodziny z dziećmi, jak i wymagających ekspertów od historii. Oprócz efektów dźwiękowych, które wręcz przenoszą nas w czasie, zapoznamy się także z interesującą poezją o tym miejscu.

Zwiedzanie bażantarni dla osób, które pragną odsapnąć od historii

Jesteś turystą, któremu przejadły się zabytki historyczne? Pragniesz powiewu świeżości? Wiemy czego prawdopodobnie szukasz. Bażantarnia to coś, co wpadnie w twoje gusta. Jest to nietypowe miejsce, które odwiedzisz w Elblągu. W alternatywie do historycznych zamków i powieściach o królach, jak i ich rycerzach. Miejsce to uchroni każdego turystę przed typowym miejskim zgiełkiem, którego w Elblągu nie brakuje. W szczególności latem, gdy jest tu najwięcej przyjezdnych. Dojedziecie tutaj w bardzo łatwy sposób, tramwajem linii dwa. Na miejscu czekają na was szlaki o różnym stopniu trudności. Znajdziecie coś, co sprawdzi się podczas przechadzki z rodziną. Jeśli jednak szukasz czegoś, co wyzwie twoją kondycję do walki, znajdziesz także nieco trudniejsze miejsca na przechadzkę.