Wydarzenia policyjne z Elbląga – Grudzień 2021

Wydarzenia policyjne z Elbląga – Grudzień 2021

Policjanci przyjechali na interwencję w Elblągu i musieli uspokoić mężczyznę, który jak się okazało, zażywał środki psychoaktywne. Policjanci z prewencji mieli ostatnio pełne ręce roboty. Zostali wezwani do mężczyzny, który nie chciał się uspokoić. Zgodnie ze zgłoszeniem dowiedzieli się, że z mieszkania dobiegają bardzo dziwne odgłosy. Kiedy dotarli na miejsce, odkryli, że mężczyzna, który zakłócał spokój, zażył amfetaminę. Był pod wpływem substancji pobudzających, przez co nie mógł się opanować.

Ze zgłoszenia, które wyciekło do informacji publicznej, dowiadujemy się, że sprawcą kłopotów był mężczyzna w wieku 27 lat. Okazało się bowiem, że nie tylko zachowywał się głośno we własnym mieszkaniu, ale także rozrabiał na klatce schodowej. Podobno biegał od góry do dołu po schodach i krzyczał. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zapukali. Otworzył im drzwi i wyglądał na pobudzonego. Domyślali się, że mógł coś zażyć, dlatego wezwali zespół ratownictwa medycznego, który pomógł opanować sytuację.

Okazało się, że w jego mieszkaniu znaleźli sprawcę zamieszania

Policjanci znaleźli przy 27-letnim mężczyźnie nie tylko zawiniątko z białym proszkiem, ale także przyrządy niezbędne do palenia marihuany. Mężczyzna przygotował sobie tak zwane plastikowe bonga. Ponacinał je ze zużytych plastikowych butelek. Prawdopodobnie regularnie zażywa narkotyki, co można było wywnioskować po sprzęcie, który przechowuje w domu. Ze względu na to, że znaleziono przy nim amfetaminę, prawdopodobnie możemy oszacować, że grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna próbował bronić się argumentacją, jednak jego retoryka nie zmyliła funkcjonariuszy policji. Okazało się, że amfetaminą miał podobno znaleźć w okolicy ratusza. Zatrzymanego chłopaka przebadali lekarze, a substancja została zachowana przez policję w celu przekazania jej do laboratorium. Mężczyzna został przewieziony do aresztu policyjnego, gdzie spędził resztę tamtego wieczoru. Prawdopodobnie prokuratura będzie mogła postawić mu zarzuty za to, co przy nim znaleziono. Amfetamina jest w Polsce rozpoznawana jako twardy narkotyk. Więcej na temat sprawy dowiemy się w niedalekiej przyszłości.

Policjanci w Elblągu przypominają mieszkańcom, o czym należy pamiętać w okresie przedświątecznym

Świąteczny okres kojarzy nam się z karpiem, prezentami i spędzaniem czasu z rodziną lub znajomymi. Mimo wszystko często zapominamy o tym, że jest to również czas wytężonej pracy dla policjantów. Próbują za wszelką cenę zapewnić obywatelom bezpieczeństwo na drogach, jednak nie tylko na tym skupiają swoją uwagę. Zwracają uwagę na nielegalne pozyskiwanie choinek. Biorą pod uwagę również to, że wiele osób zapewnia zwierzętom niewłaściwe warunki zwierzętom. Przechowują je w niehumanitarny sposób, przez co się męczą. Dlatego policja bada nieprawidłowo przygotowane skupiska ryb w okresie przedświątecznym.

Za niedostosowanie się do panujących przepisów grożą surowe mandaty lub odpowiedzialność karna. Policja przypomina nam również o tym, że choinka powinna być nie tylko estetyczna, ale także pozyskana z legalnego źródła. W przeciwnym wypadku może zostać zakonfiskowana. Jeżeli wartość nielegalnie pozyskanego drzewa przekroczy 500 złotych, dana osoba może odpowiadać karnie. Grozi za to pozbawienie wolności nawet do kilku lat.