Trzej sprawcy brutalnej kradzieży w autobusie miejskim zatrzymani przez policję

Trzej sprawcy brutalnej kradzieży w autobusie miejskim zatrzymani przez policję

Dynamiczna interwencja policji przyniosła efekty w postaci zatrzymania trzech osób, które dokonały rozbójniczej kradzieży. Incydent miał miejsce w autobusie komunikacji miejskiej. Sprawcy, nie bacząc na innych pasażerów, pozbawili jednego z nich portfela. Gdy pokrzywdzony mężczyzna postanowił odzyskać swoją własność po opuszczeniu pojazdu, został brutalnie zaatakowany.

Całe zdarzenie miało miejsce w czwartkowe popołudnie 30 maja, około godziny 15:30. Policja została powiadomiona o ulicznej awanturze na ulicy Starowiejskiej. Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że przyczyną konfliktu jest niechęć trzech osób do zwrotu skradzionego wcześniej portfela.

Sprawcy nie byli skłonni oddać skradzionej rzeczy, co doprowadziło do fizycznego starcia z pokrzywdzonym. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali trzech podejrzanych: 44-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 27 i 52 lat. Okazało się, że wszyscy znali się nawzajem i byli pod wpływem alkoholu. Zostali oni umieszczeni w policyjnym areszcie. Pokrzywdzony mężczyzna formalnie zgłosił przestępstwo.

Kradzież z użyciem przemocy jest poważnym przestępstwem i zgodnie z polskim Kodeksem Karnym, sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.