Triumf młodych artystów z Elbląga podczas Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Krakowie

Triumf młodych artystów z Elbląga podczas Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Krakowie

Podopieczni Studia Artystycznego Szalone Małolaty osiągnęli niebywały sukces podczas finału jedenastej edycji Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, który odbywał się w malowniczym Krakowie.

Studio już wcześniej miało okazję debiutować na tym festiwalu, kiedy to Szalone Małolaty triumfowały, zdobywając pierwszą Nagrodę w 2020 roku. Tym razem jednak, młodzi artyści przeszli samego siebie i zgarnęli nie tylko jedną, ale aż dwie prestiżowe nagrody. Główną nagrodą festiwalu, Grand Prix, udekorowano Davida Krasińskiego, ukoronowanego talentem wychowanka studia. Jego interpretacja utworu „Gore Gwiazda Jezusowi” w aranżacji Wojciecha Gąsiora, wywołała ogromne emocje nie tylko wśród jury, ale także organizatorów oraz publiczności.

Drugie trofeum przypadło zespołowi „Szalone”, który otrzymał wyróżnienie za wykonanie piosenki „Nad Betlejem” w aranżacji zespołu Sienna Gospel Choir. Ta utalentowana grupa młodych artystów, dowodzona przez Maję Panicz, która jest autorką zarówno wokali, jak i choreografii do nagrodzonego utworu, zachwyciła jury swoim talentem i oryginalnością prezentacji.

W składzie jury zasiedli znani polscy artyści: Janusz Radek, Paulina Przybysz, Monika Urlik, Ania Szarmach. W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział 68 wykonawców spośród 1200 zgłoszonych kandydatów. Ta wyjątkowa impreza była prawdziwym świętem młodego talentu i pasji do muzyki.