Tragiczne zdarzenie w Elblągu: 77-latka potrącona przez samochód

Tragiczne zdarzenie w Elblągu: 77-latka potrącona przez samochód

Dzisiaj, w dniu 23 października, mniej więcej o godzinie 12:30 doszło do tragicznego incydentu na ulicy Orzeszkowej w Elblągu. Kobieta w podeszłym wieku, mająca 77 lat, została potrącona przez samochód. Za kierownicą pojazdu siedziała 47-letnia kobieta.

Jak informuje Jakub Sawicki – rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, dramatyczne zdarzenie miało miejsce na ulicy Orzeszkowej, w miejscu, gdzie przejście dla pieszych jest niedozwolone. Z relacji rzecznika wynika, że 47-letnia kierowca toyoty, jadąca lewym pasem ruchu, uderzyła w 77-letnią pieszą.

Niestety, poszkodowana kobieta doznała ogólnych potłuczeń ciała i musiała zostać przewieziona do szpitala. Na miejscu interweniowali policjanci, którzy zdecydowali o odebraniu prawo jazdy sprawczyni zdarzenia. Dodatkowo skierowali sprawę do sądu, który ma teraz za zadanie ocenić całą sytuację.

Opinia policji jest jednoznaczna – 77-letnia poszkodowana, która zdążyła już przejść 3/4 drogi, na pewno mogła być dostrzeżona przez kierującą pojeździe.