Tajemniczy wypadek na drodze wojewódzkiej nr 600: tragiczne skutki dla trzech 21-latków

Tajemniczy wypadek na drodze wojewódzkiej nr 600: tragiczne skutki dla trzech 21-latków

Zagadkowy wypadek, który miał miejsce w Rybnie (województwo warmińsko-mazurskie) na drodze wojewódzkiej o numerze 600, przyniósł zgubne skutki dla trzech młodych, 21-letnich mężczyzn. Niestety, dwóch z nich nie przeżyło tego tragicznego wydarzenia, natomiast trzeci z obrażeniami został przetransportowany do najbliższego szpitala.

Do zdarzenia doszło wczesnym poniedziałkowym porankiem, około godziny siódmej. Policja otrzymała zgłoszenie o samochodzie osobowym, który z impetem uderzył w drzewo. Miejsce zdarzenia to droga wojewódzka nr 600, położona w pobliżu miejscowości Rybno, na terenie powiatu mrągowskiego.

Młodszy aspirant Paulina Karo, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, udzielając informacji TVN 24, wyjaśniła, że kierujący pojazdem osobowym marki Saab, podążał od Szczytna w stronę Rybna. Podczas pokonywania łuku drogi na prawo, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków na drodze. W wyniku tego zaniedbania stracił kontrolę nad pojazdem, przez co zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył z dużą siłą w drzewo znajdujące się przy drodze.

Miejscowe służby ratunkowe niestety nie były w stanie uratować dwóch 21-latków, którzy zginęli na miejscu. Kolejny młody mężczyzna, także mający 21 lat, został z obrażeniami przewieziony do szpitala – był przytomny – dodała nasza rozmówczyni.

Dokładne okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego zdarzenia są obecnie przedmiotem intensywnych działań śledczych prowadzonych pod nadzorem prokuratury przez policję.