Staruszka w Elblągu została oszukana na całkiem dużą kwotę – sprawą zajmuje się policja

Staruszka w Elblągu została oszukana na całkiem dużą kwotę – sprawą zajmuje się policja

Policja poszukuje mężczyzny z monitoringu, który jest podejrzany o oszustwo. Podobno dopuścił się wyłudzenia na starszej kobiecie. Zgodnie z najnowszymi informacjami miał on wyłudzić od kobiety w podeszłym wieku nawet 25 000 złotych. Policjanci ujawniają zapis z monitoringu do opinii publicznej, aby każdy mógł zaangażować się w pomoc, aby udaremnić sprawcę wyłudzenia, który pozbawił starszą kobietę jej oszczędności. Funkcjonariusze proszą o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny, mając nadzieję na jego rychłe znalezienie.

Starsza kobieta z Elbląga została oszukana tak zwaną metodą na wnuczka. Do zdarzenia doszło zgodnie z zeznaniami dokładnie 14 marca tego roku. Mężczyzna zadzwonił zapłakany do starszej kobiety i udawał jej wnuczka. Podczas rozmowy telefonicznej próbował podstępem zdobyć jej zaufanie. Opowiedział historię, w której podał się za sprawcę wypadku i powiedział, że doszło do niego w Gdańsku, aby kobieta nie mogła zbyt łatwo zweryfikować jego wersji zdarzeń. Podobno z jego winy potrącona ciężarna kobieta urodziła martwe dziecko. W taki sposób złodziej kreował swoją historię, aby wzbudzić litość staruszki.

W jaki sposób nakłonił starszą mieszkankę Elbląga do wypłacenia pieniędzy?

Podczas oszustwa wykorzystał pomocnika. Druga osoba podana do telefonu miała podawać się za policjanta. Łącznie kobieta straciła biżuterię, której wartość wyceniono na 10 000 złotych i oszczędności w wysokości 15 000 złotych. Przekazała pieniądze podstawionemu kurierowi, ponieważ udawany wnuczek dla uwiarygodnienia historii powiedział, że taka kwota załatwi sprawę z policją i nie będzie musiał trafić do więzienia za dokonany czyn. Kobieta uwierzyła w tok zdarzeń, ponieważ nie zweryfikowała sytuacji ze swoim prawdziwym wnuczkiem.

Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który prawdopodobnie ma związek z tym całym przestępstwem. Niestety nie udało się go zlokalizować ani ustalić jego tożsamości. Każdy, kto może pomóc, jest proszony o pilny kontakt z policją.