Starsza dama padła ofiarą oszustów podszywających się pod policjantów CBŚP

Starsza dama padła ofiarą oszustów podszywających się pod policjantów CBŚP

Mieszkanka Elbląga w wieku 86 lat niefortunnie dała się zwieść fałszywym funkcjonariuszom, którzy prowadzili akcję mającą na celu wyłudzenie pieniędzy. Oszuści udawali, że są z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Historia zaczęła się od telefonu. Osoba podająca się za funkcjonariusza policji, mężczyzna, miał przekonać kobietę, że jej oszczędności w banku są zagrożone. Kiedy starsza pani powiedziała, że nie posiada środków w banku, mężczyzna zakończył połączenie. Po krótkim czasie zadzwonił ponownie, wyrażając swoje zadowolenie z faktu, że kobieta nie przechowuje swoich pieniędzy w banku ze względu na rosnącą liczbę oszustw. Niebawem potem dowiedział się od niej, gdzie przechowuje swoje pieniądze i ile ich posiada.

Następnie mężczyzna zapewnił starszej damie, że w ramach prewencji i ochrony przed oszustami do niej przybędzie policjantka, która ma zadanie zapewnić bezpieczeństwo jej gotówki. Tak się też rzeczywiście stało. Kiedy starsza pani rozmawiała przez telefon z mężczyzną, do jej domu zapukała kobieta około 30 lat, która została wpuszczona do środka. Podczas gdy ofiara była zajęta rozmową telefoniczną, osoba podszywająca się pod funkcjonariuszkę sprawdziła miejsce, w którym starsza pani trzymała swoje oszczędności i skradła je.

Po krótkim czasie mężczyzna udający policjanta zakończył rozmowę, ostrzegając na koniec 86-latkę, aby uważała na oszustów. Z mieszkania został zabrany portfel zawierający 13 tysięcy złotych.

Starsza pani zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa dopiero po zdarzeniu i zgłosiła incydent na policję.