Sportowa infrastruktura Warmii i Mazur otrzyma wsparcie finansowe dla 27 gmin i powiatów

Sportowa infrastruktura Warmii i Mazur otrzyma wsparcie finansowe dla 27 gmin i powiatów

Przywołując frazę „inwestycje w infrastrukturę sportową”, wyobrażamy sobie duże projekty konstrukcyjne, takie jak remont hali Urania czy planowaną przebudowę stadionu Stomilu. Jednak na terenie całego regionu znajduje się wiele mniejszych obiektów, które codziennie służą lokalnym mieszkańcom.

Samorząd województwa od 2019 roku bez przerwy organizuje konkurs małych grantów na infrastrukturę sportową w regionie. Do tej pory udało się przeprowadzić ponad 130 „małych” inwestycji we współpracy z gminami i powiatami. Dotychczasowe projekty obejmowały remonty oraz budowy boisk, sal gimnastycznych, trybun, szatni i budynków socjalnych.

W tym roku do konkursu wpłynęło aż 46 wniosków na sumę ponad 1,8 mln zł z budżetu samorządu. Ostatecznie różnorodne dotacje otrzymało 27 gmin i powiatów z Warmii i Mazur, na łączną kwotę 820 tys. zł.

Marszałek Marcin Kuchciński wyraża swoją satysfakcję z prowadzenia konkursu, twierdząc, że jest wielkim zwolennikiem aktywności fizycznej. Dodaje, że dzięki wsparciu samorządu i aktywności lokalnych samorządów poprawiają się warunki infrastrukturalne w każdym zakątku województwa. Wskazuje na różnorodność sportową regionu, gdzie różne gminy i powiaty mają różne potrzeby – od inwestycji w boiska piłkarskie i hale sportowe do baz żeglarskich.

Marcin Galibaryczk, dyrektor departamentu Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, podkreśla, że program małych grantów sportowych głównie wspiera małe kluby oraz sport szkolny. Dotacje marszałkowskie i zaangażowanie gmin zapewniają młodzieży lepsze warunki treningu i rozwijania sportowych pasji. Co roku samorząd województwa wspiera około 30 takich inicjatyw w regionie.

Lista inwestycji realizowanych w ramach konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2024” obejmuje projekty takie jak modernizacja infrastruktury sportowej w Jonkowie i Wrzesinie, budowa boiska do koszykówki z jednym koszem w Chełchach czy zakup materacy do sali treningowej w Braniewie.