Projekty, które zwyciężyły w Budżecie Obywatelskim 2021 w Elblągu

Projekty, które zwyciężyły w Budżecie Obywatelskim 2021 w Elblągu

Są już wyniki głosowania mieszkańców Elbląga na projekty w Budżecie Obywatelskim 2021. W konkursie brało udział aż 58 wniosków, a w puli znajdowało się 3,5 miliona złotych. Zwyciężyły dwie ogólnomiejskie inicjatywy, jedenaście projektów inwestycyjnych oraz dwanaście małych działań z okręgów.

Na zrealizowanie zadań w roku 2021 będzie przeznaczone 3,5 miliona złotych. Każdy z okręgów miejskich otrzyma 500 000 zł na swoją inicjatywę, a działania ogólnomiejskie dostaną 1 000 000 zł. Małe projekty to 30 000 zł dla każdego okręgu. Swój głos na projekty w Budżecie Obywatelskim 2021 oddało niemal siedem tysięcy mieszkańców Elbląga. Największą liczbę głosów otrzymały dwie inicjatywy ogólnomiejskie: modernizacja fontanny znajdującej się przy ul. 1 Maja oraz odnowa pomnika „Odrodzenia”.

Zwycięzcy okręgów

Okręg numer cztery jest na wygranej pozycji, ponieważ wygrały w nim aż dwa projekty. Wszystko przez to, że otrzymały one identyczną liczbę głosów. Przez to zadecydowano o wyborze aż dwóch inicjatyw, mimo iż pula budżetu zakłada tylko jedną z nich. Wśród zadań inwestycyjnych znalazły się m.in.: budowa miejsc parkingowych przy ul. Brzeska 9-11, umieszczenie designerskich ławko-huśtawek w Parku Modrzewie, czy też remont formy przestrzennej elbląskiego Batmana. Zwycięzcami w kategorii małych projektów zostały m.in.: letnie brzmienia w Parku Modrzewie, organizacja sportowo-integracyjnej imprezy dla mieszkańców o nazwie „Rodzina w formie”. Elbląskie wieczory z Arką Gier, podczas których mieszkańcy będą mogli brać udział w turniejach gier planszowych oraz Mała Politechnika SP 4.