Próba rozboju w elbląskiej restauracji – trójka młodych ludzi zatrzymana

Próba rozboju w elbląskiej restauracji – trójka młodych ludzi zatrzymana

W jednej z centralnych restauracji Elbląga doszło do próby rozboju, której sprawcami okazała się grupa trzech młodocianych. Oficerowie działu ds. mienia zatrzymali trio, w którym najstarszy był 17-letni chłopiec. To on, uzbrojony w plastikową imitację pistoletu, próbował zastraszyć pracowników miejsca.

Całe zdarzenie miało miejsce w niedzielne popołudnie, kiedy trzej młodzi znajomi postanowili sprawdzić, jak daleko mogą pójść w zastraszaniu personelu jednego z lokali gastronomicznych Elbląga. Ich plany jednak nie powiodły się – 17-latek, który dzierżył w ręku fałszywą broń, został natychmiast usunięty z restauracji przez jednego z jej pracowników zaraz po tym, jak wysunął groźby.

Następnego dnia cała trójka została aresztowana przez policję. Młodszym członkom grupy, dwóch 16-latków, prawdopodobnie będzie musiał odpowiedzieć przed sądem rodzinnym za swój udział w tej niebezpiecznej sytuacji. Jednakże 17-letni, uznawany za dorosłego, stawia czoła poważniejszym konsekwencjom. Ostateczne decyzje w sprawie kary dla młodocianych przestępców zostaną podjęte przez sąd. Według kodeksu karnego, za czyn zbrodni rozboju grozi im kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.