Próba oszustwa w sklepie drogeryjnym w Elblągu – 38-latek przekleił ceny produktów

Próba oszustwa w sklepie drogeryjnym w Elblągu – 38-latek przekleił ceny produktów

Interwencję policji spowodował niecodzienny incydent, który zdarzył się w jednym z elbląskich sklepów drogeryjnych. Mężczyzna podstępnie próbował obniżyć cenę produktu, nadając mu nowe metki cenowe. Operacja ta miała na celu wprowadzenie w błąd niewyświadczonych pracowników sklepu, aby mógł nabyć towar po znacząco zaniżonej cenie, tworząc dla siebie niewłaściwą „promocję”. Skuteczność jego planu została jednak zniweczona, gdy został schwytany na wyjściu ze sklepem, trzymając towar w rękach.

Oszust, którego udało się schwycić pracownikowi ochrony, miał 38 lat. Ten sprytny manipulator próbował zamienić metkę cenową na perfumach o wartości 250 złotych na metkę pokazującą cenę 9,90 złotych.

Jednak jego działanie nie umknęło uwadze czujnego pracownika ochrony, który natychmiast wezwał patrol policyjny do sklepu. W świetle prawa taka praktyka może być uznana za oszustwo, co jest przestępstwem zgodnie z art. 286 Kodeksu Karnego. Teraz mężczyzna w wieku 38 lat będzie musiał odpowiadać za swój czyn przed sądem.