Potrącenie rowerzystki na ul. Nowowiejskiej – niebezpieczny wypadek

Potrącenie rowerzystki na ul. Nowowiejskiej – niebezpieczny wypadek

W sobotę, 9 września, wieczorem na Nowowiejskiej miało miejsce zdarzenie drogowe, które zaangażowało 29-letnią kobietę jadącą na rowerze. Kobieta ta została potrącona na przejeździe dla rowerów, co skutkowało koniecznością jej hospitalizacji i przeprowadzeniem badań medycznych.

Zgłoszenie o zdarzeniu nadeszło do służb około 19:15. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że całe zdarzenie mogło mieć miejsce, ponieważ 47-letnia kobieta, która kierowała toyotą, nie zastosowała się do nakazu zatrzymania przed przejściem dla pieszych. W momencie, gdy inny pojazd zatrzymał się, aby umożliwić przejście, rowerzystka wjechała na znakowany przejazd i została uderzona przez samochód.

Po zgłoszeniu incydentu na miejsce przybyli ratownicy medyczni, którzy po pierwszych niezbędnych czynnościach przewieźli poszkodowaną kobietę do szpitala w celu dodatkowych badań. Sprawca kolizji została ukarana wnioskiem skierowanym przez policję do sądu. Kobiecie, która posiadała prawo jazdy krócej niż rok, zostało ono tymczasowo zatrzymane.